Sponsorlu Bağlantılar

Etiket Konusu ‘Nevruz Sözleri’

Nevruz Bayramı Mesajları

  2018 Nevruz bayramı bu yıl 21 Mart 2018 çarşamba günü.

  2010’dan başlayarak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 21 Mart’ı “Dünya Nevruz Bayramı” olarak kabul etmektedir. Bazı topluluklar bu bayramı 21 Mart’ta kutlarken, diğerleri kuzey yarım kürede ilkbaharın başlamasını temsilen, 22 veya 23 Mart’ta kutlarlar..

  Nevruz Bayramı Mesajları

 • Baharla birlikte doğada yaşanan hareketlilik, ortaya çıkan renk şöleni, bir bütünü oluşturan farklılıkların gözler önüne serdiği manzara, doğayla insan bütünleşmesini, çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de temsil etmektedir. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.
 • Nevruz, içerdiği güçlü anlamlarla, yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa, birlik ve beraberliğe yapılan bir çağrıdır.Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.
 • Nevruz, huzur içinde, kardeşçe ve şenliklerle kutlanması gereken, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatan bir bayramdır.Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.
 • Baharın gelişini simgeleyen, doğanın uyanışını gösteren ve sıcaklığın toprakla buluşmaya başladığına işaret eden Nevruz Bayramınız kutlu olsun..
 • Bereketin, beklentilerin, huzurun ve mutluluğun başlangıcı olan Nevruz Bayramınız kutlu olsun..
 • Novruz Bayrami Sms’leri – Novruza Aid Hazir Sms ler

  nevruz bayrami mesajlari

 • Ezizim. Bir bayram var. Novruz! Sehirli bayramdir. Bayramda, kusenler barishir, sevenler qovushur. Inanmirsan? Bu gun gorersen. Bayramin mubarek.
 • Bayraminiz mubarek, ureyiniz umidli, umidleriniz atli, sevdaniz qanadli, sevinciniz qatli, sufreniz dadli, mekaniniz taxtli, omrunuz bextli, eviniz bereketli olsun!
 • Mart ayi, bahar ayi, bayram dolu yaz ayi. Novruza dushen payi. Novruz Bayraminiz mubarek!
 • Qoy bu teravetli Novruz bayrami sufrenizi ruzu, qelbinizi ise xosh hisslerle doldursun. Saglamliginiz mohkem, arzulariniz sonsuz, umidleriniz gerchek olsun!
 • Yurdumuza ayaq basmish, Bahar bayraminizi tebrik edirem. Qedemleri ugurlu, konul oxshayacaq sevincli gunleri bol olsun. Bayraminiz mubarek!
 • Meni qaranliqdan aydinliga, yalandan gercheye, olumden olumsuzluye getirdiyin uchun teshekkurler. Seni “Sevirem” daha neche bele illere birlikde gedek…
 • Sevgi dolu, nur dolu Novruz bayraminiz mubarek! Sene ve ailene seven qelbimden “TEBRIK” deyirem, sevgilim. Inshallah tezlikle qovushub beraber qarshilayariq Novruzu, hem de o biri bayramlari, inshallah
 • Arzum budur novruz qusse-qemin yox olsun, ureklerden getsin buz, sevgi payin chox olsun! Novruz bayraminiz mubarek!
 • Hamiya bol-bol shekerbura, paxlava ve qogal arzulayiram! Achliqdi papaq atmayin!
 • Iller ayri salib ayirsa bizi, deme ki, qush olub uchub getmishem. Deseler o oglan unudub seni, bil ki, bu dunyadan kochub getmishem
 • Sevgilim bu bayram munasibeti ile semimi qelbden tebrik edirem. Bu il bize dusherli olar.

1 Yorum Yapıldı Bu Sayfa İçin “Nevruz Sözleri”

 • irem

  Milletimiz, bir bütün olɑrɑk yɑşɑyɑbilmenin, bɑrışın ve huzurun kıymetini bilmekte, bu değerlerin tüm dünyɑdɑ egemen olmɑsı ve yeni nesillere bɑrış dolu bir dünyɑ bırɑkılɑbilmesi için çɑbɑlɑrını sürdürmektedir.” Bɑhɑrın gelişini, doğɑnın uyɑnışını müjdeleyen, umut dolu bɑşlɑngıçlɑrın, bolluk ve bereketin simgesi Nevruz Bɑyrɑmı, sɑdece ülkemizde değil, tüm komşu ülkelerde, ɑkrɑbɑ devlet ve topluluklɑrındɑ dɑ ortɑk bir ruhlɑ ve coşkuylɑ kutlɑnmɑktɑdır. Nevruz Bɑyrɑmı, binlerce yıldır Asyɑ’dɑn Bɑlkɑnlɑrɑ, Ortɑdoğu’dɑn Anɑdolu’yɑ kɑdɑr geniş bir coğrɑfyɑdɑ yɑşɑyɑnlɑrın ortɑk kültür zenginliğini oluşturmɑktɑdır. Nevruz bu büyük coğrɑfyɑdɑ hɑlklɑrı birbirine bɑğlɑyɑn güçlü bir kültürel bɑğdır. Nevruz ɑynı zɑmɑndɑ, içerdiği güçlü ɑnlɑmlɑrlɑ, yeni bir uyɑnışɑ, bɑrışɑ, dostluğɑ, birlik ve berɑberliğe yɑpılɑn bir çɑğrıdır. Bɑhɑrlɑ birlikte doğɑdɑ yɑşɑnɑn hɑreketlilik, ortɑyɑ çıkɑn renk şöleni, bir bütünü oluşturɑn fɑrklılıklɑrın gözler önüne serdiği mɑnzɑrɑ, doğɑylɑ insɑn bütünleşmesini, çeşitliliklerin toplumsɑl hɑyɑtɑ kɑttığı zenginliği de temsil etmektedir. Fɑrklılıklɑrımız ve çeşitliliklerimiz ortɑk kültür mirɑsımızı oluşturɑn zenginliğimizdir. Geçmişimizden günümüze büyük bir gururlɑ tɑşıdığımız bu zenginlik, milletimizin birlik ve bütünlüğünü güçlendiren temel unsurlɑrdɑn birini oluşturmɑktɑdır. Sevgi, hoşgörü, kɑrşılıklı sɑygı ve ɑnlɑyışı benimseyen milletimiz, tɑrih boyuncɑ birbirine sɑrsılmɑz bɑğlɑrlɑ kenetlenmiş, ortɑk sevinç, umut ve kederleri pɑylɑşmış, geçmişinden ɑldığı bu güçle geleceğe güvenle bɑkmıştır. Nevruz; huzur içinde, kɑrdeşçe ve şenliklerle kutlɑnmɑsı gereken, tüm insɑnlık için sevgi, bɑrış ve kɑrdeşlik gibi değerlerin önemini hɑtırlɑtɑn bir bɑyrɑmdır. Bütün vɑtɑndɑşlɑrımın, bu ortɑk coşkuyu Anɑdolu’nun her köşesinde olduğu gibi birçok bɑşkɑ ülkede de bizlerle pɑylɑşɑn tüm hɑlklɑrın Nevruz Bɑyrɑmını kutluyor, Nevruz’un huzur, bɑrış ve mutluluğun egemen olduğu dɑhɑ güzel günlerin bɑşlɑngıcı olmɑsını diliyorum.”

Yorum Yap - Akrostiş Şiir Gönder